Lamborghini Huracan

Yaklaşık bir aydır İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini otomobil severleri yeni bir modelin geleceği haberleri ile heyecanlandırıyordu. Bugüne kadar tüm belirsizliğini koruyan sürpriz, Lamborghini’den yapılan resmi açıklama ile duyuruldu: LP610-4 olarak da adlandırılan modele Huracan ismi verildi.

Tasarım çizgileri ile Aventador’un hiyerarşik konumuna saygı gösteren Huracan, tasarım elementlerini ise en çok Lamborghini Sesto Elemento modeline borçlu. Selefi Gallardo modeline de tasarımsal açıdan göndermede bulunan yeni Huracan modeli, özellikle arka tasarımı ile görenleri kendine hayran bırakacak gibi görünüyor. Yeni formu ile hava çıkışı ile birleşen stop lambaları ve egzoz çıkışları ile en yeni Lamborghini görenleri kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Henüz yalnızca bir görsel yayınlanmasına rağmen Huracan’ın iç tasarımı da iştah kabartacak cinsten. Tamamen alkantra ve derinin hakim olduğu iç mekanda köşeli kıvrımlar ve periyodik cetveldeki altı elementi temsil eden altıgen motifleri kullanılmış. Yeni Lamborghini Huracan modelinde karbon seramik frenlerin standart olarak sunulacağı ancak magnetik sürüş kontrolü sisteminin ücrete tabii olacağı belirtildi.

Lamborghini Huracan 610 beygir güç üreten 5.2 litrelik V10 motora sahip olacak. Bu motor ile Lamborghini, McLaren ve Ferrari gibi rakipleri ile eşit gücü yakalayacak. Daha önce de olduğu gibi 610 beygirlik güç, güncellenen elektronik kontrol modülü ile 4 tekerleğe aktarılacak. Ayrıca Huracan modelinde yeni 7 vitesli çift debriyajlı şanzıman kullanılacak.

Lamborghini’nin en ucuz modeli olacak Huracan, 2001 yılında piyasaya sürülen 6.2 litrelik motoru ile 580 beygir güç üreten Murcielago modelinden daha güçlü olacak. Yeni Lamborghini 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlayacak ve maksimum 325 km/s hıza çıkabilecek.
Yorumlar
serkan09.01.2014
merak etmeyin arkadaşlar bu arabayı alan radar madar dinlemez siz kafanızı yormayın
atakan29.12.2013
Aynen katiliyorum heryerde radar ve hiz siniri. Sehirlerarasi yol veya otoyolda kameralar ferrarin olsa ne yazar...
T.C.24.12.2013
farzedinki aldık her yer meskun mahal,50 km hız sınırı.olmayan otoyolda sınır 120 km.nereye kadar,italyanların po ovasını boydan boya geçen 4 şeritli otostradeleri var,bizim hala her konuda olduğu gibi alacağımız çok mesafe var.
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 24.12.2013
Okunma Sayısı : 14,941
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli
BİZİ TAKİP EDİN